3 techniky kreatívneho myslenia na získanie skvelých nápadov

12.11. 20191942x

Choďte na prechádzku

Robíte celý deň za počítačom a už nemáte silu ani poriadne myslieť? Určite pre vás nebude novinkou, že naše telo potrebuje pohyb, dlhé sedenie mu jednoducho neprospieva, ale čo je v tomto prípade dôležitejšie je to, že neprospieva ani vašej kreativite. Overili to už aj vedci zo Stanfordovej univerzity, ktorí porovnávali kreatívne myslenie na ľuďoch, ktorí celý deň sedeli a na tých, ktorí sa prechádzali.

Zistenie bolo prekvapujúce… ľudia, ktorí chodili mali až 2-krát viac nápadov ako tí, ktorí iba sedeli! A jednoznačne to môžem potvrdiť aj ja, prechádzka pre mňa nie je iba liekom nad dušu, ale aj výborným prostriedkom na získanie skvelých nápadov.

Vyskúšajte Brainstorming

Táto technika kreatívneho myslenia v tomto zozname nemôže chýbať. Dá sa povedať, že je to najznámejšia technika a niet sa čomu diviť. Viac hláv, viac rozumu. Ak máte po blízku podobne zmýšľajúcich ľudí alebo na projekte pracujete spoločne s partnerom/partnermi, tak niet lepšej pomôcky, ako sa navzájom vyhecovať k čo najlepším nápadom.

Nezabúdajte však na dôležité pravidlo brainstormingu a tým je, že nemôžete kritizovať nápady tak, aby to vyznelo, že na ne útočíte a chcete ich hneď zavrhnúť. Naopak zdravá kritika môže pomôcť k tomu, aby ste prišli na ešte viac vylepšené nápady. Nereálne nápady treba brať ako odrazový mostík pre nové nápady, ktoré môžu byť reálne. Držím vám palce!

Zapisujte si Myšlienkové ,,mapy,,

Princíp kreativity spočíva hlavne v spájaní rôznych veci a podnetov dokopy a nachádzaní súvislosti medzi nimi. Na toto môžete dokonale použiť myšlienkové mapy. Mnohí géniovia vedeli, že je dôležite si svoje myšlienky zapisovať, aby si ich neskôr mohli pripomenúť a následne ich prepájať medzi sebou. Toto musíte robiť aj vy. Ak nemáte po ruke poznámkový blog, tak si ho čím skôr zadovážte, urobíte tým naozaj dobre!

Ak hľadáte kreatívne nápady na podnikanie, preklikajte sa ďalej na našom webe.