Pridajte sa k 12,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

3 silné dôvody, prečo začať podnikať

20.7. 20184546x

Najčastejšia túžba vačšiny mladých ľudí je dobre sa zamestnať. Časom však niektorí pochopia, že ak chcú rozvíjať svoje vlastné predstavy a nechcú byť pod dohľadom náladového šéfa, tak majú iba jedinú možnosť, a to odísť z práce a začať podnikať.

Podnikanie je zmena myslenia

Väčšina podnikateľov sa rozhodla vydať vlastnou cestou nie pre peniaze, ale preto, aby sa odčlenili od davu. Aby to dosiahli, tak museli zmeniť svoje myslenie a opustiť dogmu, ktorá je ľudom vtĺkaná do hlavy už od útleho veku a patrí do nej aj pocit, že potrebujeme byť neustále niekym vedení.

Táto dogma obsahuje aj veľmi známe zaklínadlo „Vyštuduj a nájdi si dobre platenú prácu“, ktorého sa drží drvivá väčšina ľudí aj keď ich samotná práca vôbec nebaví.

Ak chcete opustiť túto dogmu a zmeniť svoje myslenie, tak vám odporúčam neustále si pripomínať následovné 3 silné dôvody, prečo začať podnikať.

Dôvody prečo začať podnikať

1. Stanete sa pánom samého seba

Nikto vám nehovorí kedy a čo máte robiť, voľno si môžete spraviť napríklad v strede týždňa a z dovolenky vám nič neubudne, pretože si ju môžete spraviť kedykoľvek budete chcieť. Byť pánom samého seba je jednoducho paráda, ale nie je to zadarmo. Musíte na sebe neustále pracovať a hlavne si nemôžete dovoliť zaspať.

2. Môžete mať neobmedzené možnosti

Podnikanie je svet neobmedzených možností. Nie len že si budete vďaka úspešnému podnikaniu dovoliť, čo len chcete, ale vy môžete regulovať aj vaše výnosy. V zamestnaní máte stanovený jasný plat a tam to končí, ale v podnikaní je len na vás, koľko si vašou šikovnosťou dokážete zarobiť.

3. Budete uplatňovať svoje vlastné predstavy

V zamestnaní môžete mať akýkoľvek dobrý nápad, ak sa však nepáči vášmu šéfovi, tak je zmietnutý zo stola. To sa ale zmení vo vašom vlastnom podnikaní, ste predsa pánom samého seba a je iba na vás, aké nápady sa budú realizovať.

Nečakajte a začnite podnikať!

Väčšina ľudí trávi v práci 8 hodín denne, to je 40 hodín týždenne, 2 016 hodín ročne, alebo viac ako 100 000 hodín za celú pracovnú kariéru! Ak chcete tento čas premrhať v práci, ktorá vás nebaví, tak je to vaše rozhodnutie, nikdy ale neviete, či to neskôr nebudete poriadne ľutovať. Šancu máme iba jednu, chyťte sa tej príležitosti aj vy!

Na našom webe sa môžete inšpirovať obrovským množstvom nápadov na podnikanie.