Najväčší katalóg franšíz v Česku a na Slovensku

Vždy aktualizované a na jednom mieste

Podrobný popis ku každej franšíze

Podpora od expertov na franšízy

Možnosť vloženia vašej franšízy

Aktuálne už 448 príležitosti

Staňte sa majiteľom úspešnej franšízy a vytvorte si lepšiu budúcnosť

Nezáleží, či máte veľký, malý alebo dokonca žiadny kapitál. Nezáleži ani, či pochádzate z veľkého mesta, alebo z malej dediny a je úplne jedno, či ste žena, alebo muž.

 • V našom katalógu franšíz si vyberie úplne každý.
naštartuj to - zakladatelia databázy podnikateľských nápadov

Peter a Radoslav

Zakladatelia portálu

440+ možností pre rozjazd osvedčeného podnikania

To ale nie je úplne všetko. V našej členskej sekcii nájdete aj 1800+ originálnych nápadov na podnikanie, ktoré nikde inde nenájdete.

Okrem toho u nás objavíte aj aktuálne diery na trhuinšpirácie zo sveta, ktoré vám zaručene otvoria oči.

Katalóg franšíz aktuálny pre júl 2024

SimplyFIT

Vyžaduje sa vlastný kapitál: 15 000 €
SimplyFIT je inovatívny koncept automatizovaných fitness centier, ktoré nepotrebujú personál a franšízantom umožňujú pasívny príjem s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Zistite viac o tejto novej podnikateľskej príležitosti, ktorá navyše ponúka financovanie na mieru v prípade potreby.

MyBrain Academy

Investícia: 15 000 €
MyBrain Academy je rýchlo rastúca franšíza, ktorá sa zameriava na vzdelávanie angličtiny pre deti. Obrovskou výhodou sú ŽIADNE mesačné prevádzkové náklady, vďaka čomu sa môžete sústrediť na rast a rozvoj vašej pobočky bez ďalšieho zaťaženia mesačnými platbami. Návratnosť investície je neuveriteľných 6 - 12 mesiacov!

Pizza 33

Investícia: od 1 190 €
Už viac ako 8 rokov na Slovensku budujeme silnú značku takzvaných "cloud kitchen" reštaurácií, čo znamená, že vo vašej lokalite môžete mať prevádzku (bez alebo s fyzickou reštauráciou), z ktorej ponúkate donášku domov. Zameriavame sa na prípravu kvalitnej talianskej pizze a domácich smash burgrov. Franšízové poplatky sú minimálne.

FISH DELISH

Investícia: 56 000 € - 115 000 €
Staňte sa súčasťou revolúcie v gastronómii na Slovensku s Fish Delish – unikátnou príležitosťou otvoriť si vlastnú prevádzku, ktorá prináša inovatívne a kreatívne jedlá z čerstvých morských plodov a rýb.

Direct Real

Investícia: 7 900 € + DPH
Máte sen o vlastnej realitnej kancelárii? Chcete profitovať z osvedčeného know-how a využiť silnú značku už od prvého dňa? Pozrite sa bližšie na to, čo vám môžeme ponúknuť.

Amper servis

Investícia: 10 000 - 20 000 €
Amper servis, líder v oblasti elektromobility, ponúka jedinečnú príležitosť pripojiť sa k úspešnému franšízovému modelu. Staňte sa súčasťou dynamicky rastúceho trhu a využite všetky výhody, ktoré poskytuje silná značka s bohatými skúsenosťami.

Pixxla

Cena: 18 000 €
Pixxla je mobilná, samoobslužná, energeticky sebestačná, kontajnerová sauna s pieckou na drevo. Prinášame unikátny zážitok z pravého saunovania, a teda saunovanie v prírode s ochladzovaním sa v jazere.

AXEL SAFETY

Investícia: 15 000 €
Axel Safety je spoločnosť špecializujúca sa na výrobu a distribúciu záchytných systémov pre ochranu ľudí pred nebezpečenstvom pádu z výšky alebo do hĺbky. Predmet tejto ponuky je primárne vhodný pre záujemcov, ktorí sa pohybujú alebo majú skúsenosti v oblasti stavebníctva alebo bezpečnosti práce.

Boutique Gurmán

Cena: 17 000 €
Franchisa Boutique Gurmán je sieť predajní, ktoré ponúkajú najlepšie európske syry, prevažne z Holandska, Francúzska, Talianska či Slovenska. Rovnako sú v obchodíkoch aj rôzne delikatesy a široká je tiež ponuka vín.

McDonald´s

Cena: od 1 – 1,5 mil. €
Svetoznámu sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia pozná úplne každý.

Ice´n´Go!

Cena: 2 000 - 7 000 €
Vďaka originalite, kvalite a marketingovej podpore sa ICE'N'GO! stalo vyhľadávaným podnikateľským konceptom predaja guličkovej zmrzliny.

UGO

Cena: od 56 000 €
UGO je česká firma založená v roku 2005, ktorá prerazila vďaka čerstvým šťavám a konceptu zdravého stravovania.

Balony.eu

Cena: od 10 000 €
Cieľom spoločnosti je vybudovať silnú franchisantskú základňu a poskytovať svojim klientom kvalitné služby po celom Česku a Slovensku v podobe zážitku z letu balónom.

Depil Concept

Cena: od 18 900 €
DepilConcept je inovatívna sieť špecializovaných kozmetických salónov s viac ako 15 ročnými skúsenosťami v oblasti fotoepilácie a fototerapie.

Contours

Cena: 33 000 €
Fitness club pre ženy v 30 minútach 3 x týždenne. Prevádzkujte vlastný Contours Fitness Club a odlíšte sa na trhu vo vašom meste.

Dom farieb

Cena: 15 000 – 50 000 €
DOM FARIEB sú špecializované predajne so širokou ponukou farieb, lakov a doplnkov potrebných na maľovanie.

DODO

Cena: 15 000 €
Logistika je jedno z najrýchlejšie rastúcich odvetví. Staňte sa expertmi v tejto oblasti vďaka nášmu zázemiu a know-how.

Coding Giants

Cena: 6 000 €
Coding Giants je inovatívna škola programovania, v ktorej vzdelávame mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o nové technológie a počítačové programovanie.

Forky's

Cena: 90 000 - 190 000 €
Forky's je koncept moderného bistra-reštaurácie, kde sa všetko jedlo pripravuje iba z čisto rastlinných surovín.

Husse

Cena: 1 700 - 5 000 €
Husse je švédsky výrobca vysoko kvalitných suchých a mokrých krmív pre domáce zvieratá. Súčasťou sortimentu je aj kozmetika a maškrty pre psy a mačky.

Kinekus

Cena: od 300 EUR/ m2
Kinekus sú domáce potreby, železiarstvo, ručné aj elektrické náradie, záhradné a stavebné náradie, potreby pre dom, byt, stavbu, dielňu a záhradu, elektrospotrebiče + ďalší doplnkový sortiment.

Kaliforňan

Cena: 30 000 - 45 000 €
Kaliforňan bol jeden z prvých bowl konceptov na Slovensku. Misky tejto populárnej franšízy sú čerstvé, farebné, sezónne, chutné, skrátka vynikajúce.

Tiroler

Cena: 10 000 €
Tiroler je franšíza formou mobilných predajných stánkov, kde je ponúkaný sortiment tradičných špecialít z Rakúska a Talianska. Nepotrebujete veľký kapitál a zároveň je sľúbená rýchla návratnosť investície.

Trdlokafe

Cena: 126 000 €
Trdlokafe sa zaoberá predajom trdelníkmi a kávou na zaujímavých miestach. Predpokladaný Mesačný zisk je až 3 000 EUR. Predpokladaná návratnosť je 33 mesiacov, a to sa oplatí.

Maxeco

Cena: 22 000 - 45 000 €
Spoločnosť MAXECO s.r.o. vám ponúka jedinečnú príležitosť podnikania vďaka novému inovatívnemu spôsobu vykurovania nielen rodinných domov. Staňte sa franšízantom tejto úspešnej spoločnosti aj vy a využite naše dlhoročné know-how, kontakty a vybudované meno, ktoré vám zabezpečia hladké podnikanie.

Invia

Cena: 1 000 €
Šírte radosť, plňte sny všetkým dychtivým cestovateľom a my vám budeme kryť chrbát. Invia ponúka franšízový koncept cestovných kancelárií. Sme hrdí na našu rastúcu sieť franšízových partnerov. Ich rast a spokojnosť sú dôkazom toho, že naša spolupráca funguje dobre. Roztiahnite krídla, otvorte si vlastnú franšízu Invia a začnite podnikať!

NÁŠ DVOR

Cena: 15 000 - 35 000 €
Koncept NÁŠ DVOR je sieť kamenných predajní, ktoré sa zameriavajú na predaj poctivých slovenských potravín od našich farmárov a výrobcov.

iBoxik

Cena: 23 000 €
Staňte sa súčasťou nového FOOD TECH konceptu cateringových služieb.

OXO Bubble Tea

Počiatočná investícia: 40 000 - 55 000 €
OXO Bubble Tea je populárny franšízový reťazec známy ponúkaním bubble tea, ktorý sa tiež nazýva aj perlivý čaj alebo bublinkový čaj.

Naturhouse

Cena: od 9 200 €
NATURHOUSE je celosvetová sieť výživových poradní a predajní s vedúcim postavením na Slovensku, v Českej republike a niektorých zahraničných krajinách.

Lomax

Cena: 11 825 €
Najväčší český výrobca garážových brán a tieniacej techniky je na trhu od roku 1992 a má dokopy viac ako 80 pobočiek v Česku a na Slovensku. Chcete sa k nemu pridať a vybudovať svoj vlastný biznis na kľúč vo vašom meste?

1. DAY

Cena: 65 000 - 100 000 €
Prinášame jednoduchý, rýchly a praktický nákup alkoholového tovaru na dostupných miestach.

Mortimer English Club

Cena: 1 000 - 4 000€
Chcete rozbehnúť vlastnú jazykovú školu? Rozbehnite výučbu jazykov s partnerom, ktorý ma viac ako 20 rokov skúseností v niekoľkých krajinách.

LAVOR

Cena od 100 000 €
Vlastnú samoobslužnú práčovňu LAVOR môžete vybudovať už za tri mesiace. Pustite sa do vlastného prosperujúceho podnikania, poskytneme vám know-how aj potrebnú podporu.

SoulxCofee

Cena: 12 900 €
SoulxCoffee je franšízový koncept, ktorý vám umožňuje podnikať so samoobslužnými stánkami s kávou. Na Slovensku a v Česku zatiaľ nie je ani jeden. Zmeňte to a zarobte na tom.

OMV

Cena: 32 000 - 75 000 €
Ako franšízový partner OMV si prenajímate čerpaciu stanicu na svoje podnikanie. OMV je viac ako 25 ročná tradícia, ktorá ponúka možnosti spolupráce na Slovensku aj v Česku.

Partners

Cena: 25 000 €
Hlavnou aktivitou spoločnosti Partners Financial Services je poskytovanie nezávislého finančného poradenstva. Heslom Partners je „Finančné poradenstvo INAK“. 25 000 € postačí na pokrytie prvých 6 mesiacov prevádzky.

Papilonia

Cena: od 40.000 €
Motýlí dom Papilonia je špeciálne vybudovaný a verejnosti prístupný ekosystém, v ktorom sa simulujú prirodzené podmienky pre zdravý a aktívny život exotických motýľov.

Hopp

Investícia: 25 000 €
Technika, ktorá funguje, skútre, ktoré sa sa hýbu a ziskovosť od prvého dňa. Náš franšízový model na kľúč ponúka až 80 % financovanie kvalifikovaným kandidátom a navyše návratnosť investície už prvý rok!

La Donuteria

Cena: 35 000 €
V La Donuteria prinášame poctivé, domáce, ručne robené, exkluzívne donutky už vo viac ako 16 krajínách sveta. Pomôžte nám s rozširovaním našich franšíz a my vám garantujeme, že sa vám bude dariť.

ReFresh Bistro

Cena: od 14 000 €
ReFresh Bistro je unikátny koncept školských bistier, ktorý zavádza profesionalitu s príjemným prostredím a širokým výberom do škôl a ďalších verejných budov. V súčasnosti má 40+ pobočiek.

Business for Breakfast

Investícia: 8 500 €
Účelom franšízového konceptu Business for Breakfast je zakladanie privátnych podnikateľských klubov pre malých a stredných podnikateľov, vďaka ktorým si osvoja efektívny nástroj na získavanie nových zákaziek prostredníctvom odporúčaní.

Môjobchod

Cena: 10 000 €
Môjobchod je silnou franšízou združujúcou nezávislých maloobchodníkov s potravinami a zmiešaným tovarom, ktorých predajne sa nachádzajú po celom Slovensku.

PANDORA

Investícia: 461 000 € - 1 1500 000 €
Pandora je dánska značka šperkov a módnych doplnkov, ktorá je známa pre svoje prispôsobiteľné prívesky na náramky a náhrdelníky.

Oxalis

Cena: od 32 000 €
Staňte sa súčasťou úspešného konceptu, ktorý vám umožní ponúknuť zákazníkovi jedinečnú kvalitu, chuť, pôžitok a relaxáciu pri šálke čaju a kávy.

Edukido

Cena: 12 200 €
Pôvodný vzdelávací program založený na kockách Lego® pre deti vo veku od 3 do 12 rokov. Vo svete to funguje a teraz je čas expandovať na Slovensko!

Faency Fries

Cena: 40 000 €
Máte radi hranolky? Páči sa vám čo robíme? Chcete niečo vlastné? Pridajte sa k nám! Rozbehnite vlastnú franšízu hranolkárne vo vašom meste.

BENU Lekáreň

Cena: 30 000 - 50 000 €
Je to šanca pre všetkých, ktorí chcú byť úspešní, generovať zisk, využívať výhody a istoty sieťového podnikania a to všetko pod silnou a stabilnou značkou na lekárenskom trhu. Spolupracujte s profesionálmi!

Fruitisimo

Cena: od 43 000 €
Fuitisimo je najovocnejší bar vo vašom okolí! Pod značkou Fruitisimo pripravujeme a predávame výrobky predovšetkým vlastnej produkcie.

Tezenis

Cena: 1 000 € za 1 m2
Tezenis garantuje vhodnú technickú a praktickú prípravu na otvorenie a spustenie tvojej predajne: náš vzdelávací program zahŕňa teoretický prípravný kurz priamo riadený spoločnosťou.

Pont to go

Cena: 40 000 €
Tento formát menších predajní na frekventovaných miestach typu vlakových nádraží, staníc metra či nemocníc ponúka zákazníkom pohodlie pri nákupe.

FITeat - krabičková diéta

Cena: 40 000 €
V oblasti výroby a rozvozu krabičkovej diéty máme 10 rokov skúseností a veľa spokojných zákazníkov.

Tak trochu jiná točená

Investícia: 8 500 - 23 000 €
Netradičný a unikátny český franšízový koncept obľúbený medzi zákazníkmi. Pojazdné stánky a INSTORE koncept s točenou zmrzlinou z pravého ovocia, širokým výberom a výnimočnou chuťou.

BODY EXPRESS

Cena: od 48 000 €
Revolúcia v body fitness! Franchisa BODY EXPRESS privádza na trh fitness koncept EMS, s ktorým pre účinný tréning stačí iba 20 minút týždenne.

Ste pripravení na ďalších 440+ franšízových ponúk, ktoré vám môžu zmeniť život?

Prečo tento katalóg vznikol? 

 • Tento katalóg vznikol, pretože nikde na internete nebolo možné nájsť všetky franšízové možnosti na jednom mieste.
 • Ich hľadaním by ste tak mohli stráviť desiatky až stovky hodín a aj tak by ste ich všetky nenašli.
 • Preto sme sa rozhodli pomôcť ľuďom, ako ste vy, ktorí chcú rozbehnúť overené podnikanie na kľúč, no najprv chcú preskúmať všetky možnosti, pretože to je jediná rozumná voľba, ako si správne vybrať.

Aktualizovaná pre júl 2024

 • Na to, aby bol katalóg vždy aktualizovaný, je potrebné neustále sledovať trh a dopĺňať nové franšízy.
 • Práve na tom neustále pracujú naši franchise experti, ktorí sú platení z členských poplatkov našich členov. 

Výhody vstupu do DATABÁZY FRANŠÍZ:

 • Prístup k 440+ franšízam pre SK a ČR trh
 • Možnosť osloviť 3 000+ investorov
 • Získate viac ako 1 800+ špecifických nápadov na podnikanie
 • Získate stručný popis ku každému podnikateľskému nápadu
 • Popri čítaní stoviek nápadov naštartujete svoju vlastnú kreativitu
 • Získate jedinečnú príležitosť, ako byť svojim vlastným šéfom
 • BONUS: Získate e-book: AKO ZAČAŤ ÚSPEŠNE PODNIKAŤ, v ktorej nájdete 123 PREDAJNÝCH TECHNÍK, vďaka ktorým predáte doslova čokoľvek
 • BONUS: Získate e-book: AKO HĽADAŤ DIERY NA TRHU
 • BONUS: Získate e-book: 7 spôsobov, ako financovať svoje nové podnikanie ihneď a bez zadlženia
 • BONUS: Získate e-book: 11 krokov k vytvoreniu super ziskových Facebookových reklám
 • BONUS: Získate e-book: 6 tipov pre ziskový Instagram
 • BONUS: Získate e-book: 201 presvedčivých predajných slov
 • Ak si nenájdete FRANŠÍZU, alebo nápad na podnikanie, tak vám vrátime všetky peniaze

Dôverujú nám:

Naši partneri

Busyman logo - naštartuj to partner - hľadám investora
tatra-banka-logo-black
logo fakulty podnikatelske
naštartuj to - zakladatelia databázy podnikateľských nápadov

Peter a Radoslav

Zakladatelia portálu

Urobte prvý krok na ceste k vlastnému podnikaniu!

 • Stačí získať prístup do najväčšej databázy franšíz na Slovensku a v Česku.
 • Hneď po zaplatení objednávky vám na e-mail prídu automaticky vygenerované prístupové údaje a vy sa tak budete môcť okamžite prihlásiť.

Vaša nová cesta môže začať práve teraz, tak neváhajte a poďte niečo naštartovať. Stojí to za to.

440+ možností pre štart vlastného podnikania!