Pridajte sa k 17,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

7 neuveriteľne úspešných STARTUP nápadov zo sveta

5.4. 20203658x

Inšpirujte sa startupmi zo sveta, ktoré skutočne fungujú!

V prvom rade by sme si asi mali povedať, čo je to vlastne ten startup

Jedná sa o novo začínajúci projekt či začínajúcu firmu, často ešte vo fáze tvorby podnikateľského zámeru. Startup je teda akýkoľvek začínajúci biznis projekt.

Tak, a teraz sa už môžete s radosťou pustiť do čítania.

Swvl

Startup – SWVL

Premiestnenie sa z bodu A do bodu B v mestách je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Na autobusovej zastávke v určitých krajinách už nemusíte čakať celý deň. Vďaka startupu Swvl zistíte, kedy to príde, kde zastaví a ako vás to dostane na miesto v pravý čas.

Swvl je prémiová aplikácia na objednávanie autobusov, ktorá vám umožňuje rezervovať si jazdy s pevnou sadzbou (autobusy a dodávky v danej oblasti). Načo platiť taxík, keď si môžete objednať autobus omnoho lacnejšie? Ráno a večer umožňuje ľuďom zdieľať jazdu v dodávke alebo v autobuse. S mobilnou aplikáciou Swvl si môžete ľahko rezervovať jazdu za prijateľnú cenu.

the undress

Startup – The Undress

Je pre vás nepríjemné prezliekanie sa na verejnosti? Existuje startup, ktory vám pomôže s vašim problémom. Vďaka The Undress – módnej mobilnej šatni pre ženy sa teraz môžete obliecť a prezliecť ľahko a bez obáv. Neviete si predstaviť, o čom je reč? Pozrite sa na video, ako to celé funguje TU.

startup - taprm

Startup – TapRM

Doručenie piva v USA už nie je žiaden problém. S novým e-shopom TapRm si môžete nechať doručiť pivo priamo pred dvere. Služba TapRM je zatiaľ k dispozícii len v New Yorku, no startup už získal prostriedky vo výške približne 1,7 milióna dolárov na doručovanie služieb aj do iných štátov USA. Ak by ste chceli niečo podobné rozbehnúť v našich končinách, môžete sa inšpirovať TU.

benjamin button

Startup – Benjamin button

Tento slovenský startup vyvinul unikátnu kameru, ktorá zachytáva okolitý svet z pohľadu detí, čím chcú tvorcovia zmeniť spôsob, akým rodiny zaznamenávajú dôležité okamihy v ich spoločnom živote. Za zrodom Benjamin Button stojí smutná udalosť, kedy tvorcovi tohto startupu zomrela svokra, teda stará mama jeho detí. Počas svojich posledných dní však dokázala vďaka deťom nazbierať silu, vstať z postele, ísť na balkón a zakývať vnúčatám.

Takto sa zrodil nápad zachytiť tie najkrajšie a najsilnejšie momenty z pohľadu detí. Benjamin Button navyše umožňuje zvečniť chvíle, pri ktorých nemôžu byť rodičia a uchovať spomienky z prvých rokov života, na ktoré si deti nespomínajú.

startup - aj ty v it

Aj Ty v IT

Zakladateľke Aj Ty v IT sa vôbec ako prvej podarilo získať finančnú podporu pre neziskovú organizáciu na Slovensku od Google.org, filantropickej vetvy Googlu. Jej cieľom je popularizácia IT medzi mladými dievčatami, ktorú organizácia robí napríklad prostredníctvom workshopov zameraných na základné programovacie zručnosti či školenia pokročilých. Učia dievčatá programovať. Aj Ty v IT získalo od Googlu grant 200-tisíc eur.

startup - teespring

Startup – Teespring

Napriek tomu, že tento americký startup je v USA extrémne populárny, na Slovensku o ňom takmer nikto nevie. Jedná sa o startup, ktorý umožňuje komukoľvek vytvárať vlastné kolekcie oblečenia a cez tento portál ich následne predávať.

Ak ste teda dobrý návrhár/ka a nemáte dostatočný kapitál na vlastnú značku oblečenia, neviete ako funguje marketing, nemáte čas na sociálne siete a tak celkovo vám príde, že je s tým všetkým hromada práce, stačí svoje kolekcie nahodiť do Teesping a môžete jednoducho predávať. Ako to celé funguje, si môžete pozrieť TU.

startup - house my dog

Startup – House my dog

Ako posledný sme pre vás vybrali írsky startup, ktorý je tiež nazývaný Airbnb pre domácich miláčikov. Jedná sa teda o ubytovanie pre psov, kým sú ich majitelia na cestách. Doteraz ste ako majiteľ psov nemali veľa možností, mohli ste otravovať svojich susedov, rodinu a známych alebo využiť psie hotely, ktoré nie sú práve najlacnejšie. Chytrou alternatívou je práve House My Dog, ktorý sa veľmi rýchlo začal tešiť popularite.

A čo teraz?

Toto bolo 7 startupov zo sveta, ktorým sa na trhu podarilo poriadne preraziť. Ako ste mohli sami vidieť, nejedná sa o raketovú vedu, sú to jednoducho kreatívne nápady, ktoré rozbehli bežní ľudia ako ste vy a ja.

Ak sa vám nápady páčili a chceli by ste rozbehnúť svoj vlastný startup, môžete si prečítať o ďalších stovkách úspešných firmách zo zahraničia, ktoré u nás ešte nie sú (ale môžu byť).

Ak chcete získať prístup k ďalším startupom a nápadom na podnikanie, kliknite na tlačidlo nižšie.