Pridajte sa k 17,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

Ako obchodovať na burze – 5 nadčasových kníh, ktoré Vás to zaručene naučia

18.1. 20212754x

Knihy, ktoré vás prevedú svetom tradingu?

Premýšľate, ako skutočne zhodnotiť vaše peniaze? Premýšľate, že začnete obchodovať na burze, ale neviete ako na to?

V tom prípade je tento blog presne pre Vás.

Profesionáli z investičnej spoločnosti Goldenburg Group pre vás pripravili rebríček piatich titulov, ktoré musí mať preštudované každý trader, ktorý to s obchodovaním myslí naozaj vážne.

Výber nasledovných kníh sa nezameriava len na inšpiratívne príbehy, ale ponúka aj uchopiteľné pomôcky a rady, ktoré investor-trader potrebuje pri svojej ceste za vysnívaným cieľom.

Obchodovanie na burze

5 kníh, ktoré vás naučia, ako obchodovať na burze

„Riziko prichádza vtedy, keď neviete, čo robíte.“ Warren Buffett

Preto sa pohodlne usaďte a inšpirujte sa.

1) Mastering The Trade

John Carter

Text

Description automatically generated

Táto kniha patrí medzi to najlepšie, čo kedy bolo o problematike tradingu napísané. Začiatočníkom poskytuje dôležité informácie na naštartovanie obchodovania na tradičných a moderných kapitálových trhoch a zároveň dokáže byť prínosná aj pre skúsených.

Kniha poskytuje jasné vysvetlenie komplexných obchodných mechanizmov a analyzuje „zaručené“ stratégie na zbohatnutie, čo prináša kritický feedback pre všetkých obchodníkov.

Do pozornosti dávame najmä kapitolu o technikách riadenia rizík za účelom ochrany kapitálu, ktorú môžeme označiť za súbor všeobecne platných zásad pre každého obchodníka.

Mastering the Trade sa do hĺbky zameriava na objasnenie zákonitostí trhu, avšak prináša aj pohľad na psychológiu obchodníka, ktorý sa venuje dennému obchodovaniu a dlhodobým investíciám.

2) Trade Like a Pro: 15 High-Profit Trading Strategies

Noble DraKoln

Text

Description automatically generated

Druhé knižné odporučenie Trade Like a Pro považujeme za významné z hľadiska možnosti kontroly rizík.

Noble DraKoln nás zoznamuje s príbehom neúspešného retailového obchodníka, ktorý sa mení na profesionála s kapitálom pod kontrolou.

Publikácia zahŕňa kompaktnú prezentáciu najzásadnejších obchodných stratégií pre každého obchodníka a analyzuje ich najväčšie výhody aj nevýhody. 

3) How to Day Trade for a Living

Andrew Aziz

A picture containing text, sign

Description automatically generated

Snom mnohých ľudí je práca, ktorá dovoľuje žiť bez obmedzení. Tým máme na mysli, že sa sami rozhodujete, kedy a odkiaľ pracujete a svoje kroky nemusíte konzultovať so žiadnym šéfom. A presne taký je život úspešného „denného“ obchodníka. Prečo sa to podarí len málokomu, zistíte v našom treťom knižnom tipe.

Andrew Aziz s nami zdieľa príbeh o tom, ako v priebehu pár minút zarobil veľa peňazí, o ktoré ešte rýchlejšie prišiel. Na tomto príklade ilustruje, že je to osud každého obchodníka, ktorý je nedisciplinovaný a nedodržuje princípy riadenia rizík.

How to Day Trade for a Living je primárne sprievodcom pre začiatočníkov na pochopenie stratégií a obchodných nástrojov, na druhej strane však ponúka priestor pre skúsených obchodníkov na rekapituláciu svojej kariéry a pripomenutie si úspechov, neúspechov a z nich vyplývajúcich ponaučení.

4) High Probability Trading: Take the Steps to Become a Successful Trader

Marcel Link

Text

Description automatically generated

Mnohí z nových obchodníkov sú do polroka na mizine. Tvrdí to v popise autor knihy High Probability Trading, ktorá chce pomôcť takémuto scenáru predísť.

Náš štvrtý knižný tip je príručkou s detailným návodom na prekonanie nástrah prvých mesiacov na ceste stať sa ziskovým obchodníkom.

Kniha Marcela Linka je vystavaná na reálnom základe a skúma všetky aspekty rizika a úspechu pri obchodovaní na kapitálových trhoch. Veľmi kladne preto hodnotíme príklady z každodennej praxe, ktoré môžu inšpirovať nielen „denných“ obchodníkov, ale rovnako aj dlhodobých investorov.

5) The Disciplined Trader

Mark Douglas

A picture containing text, green, sign, banner

Description automatically generated

Za posledných 20 rokov sa na burzách udiali zásadné technologické zmeny. Aj napriek tomu, že majú obchodníci v súčasnosti všetky potrebné informácie dostupné online, mnohé zákonitosti tradingu ostali nedotknuté

Posledný knižný tip, kniha The Disciplined Trader, ktorá po prvý raz vyšla ešte začiatkom deväťdesiatych rokov, sa sústredí na psychológiu tradingu a ako jedna z prvých ponúka pohľad na myslenie úspešného obchodníka. Považujeme ju za klasiku, ktorá je však aktuálna aj v roku 2021.

Po prečítaní týchto 5 tipov budete presne vedieť, ako obchodovať na burze

Je to skutočne tak.

Ak to však s tradingom myslíte naozaj vážne, tak si ihneď zaobstarajte spomenuté knižné tituly od preslávených autorov.

Ak okrem tradingu premýšľate aj o iných možnostiach pasívneho alebo aktívneho príjmu, popri čakaní na knižky sa môžete inšpirovať tu 15 nápadmi na podnikanie.