Pridajte sa k 17,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

AMAkids – franšíza, ktorá rozvíja genialitu detí

7.3. 20244932x

Príde Vám príležitosť podnikať a intelektuálne rozvíjať dnešné deti ako perfektná kombinácia? AMAkids je medzinárodná akadémia, ktorá hľadá záujemcov práve pre túto skvelú podnikateľskú príležitosť.

Ak premýšľate o podnikaní vo vzdelaní, nenechajte si ujsť nasledujúci rozhovor s AMAkids!

Ako dlho už funguje AMAkids na trhu a aké úspechy sa vám za ten čas podarili?

Prvé centrum Akadémie pre rozvoj intelektu AMAkids vzniklo na Slovensku v roku 2020 v Piešťanoch.

V nasledujúcich 3 rokoch sme založili ďalších 20 centier. Hrdí sme aj na to, že naše centrá dohromady rozvíjajú už viac ako 400 študentov. Toto považujeme za veľký úspech a ako dôkaz, že existuje veľká budúcnosť v podnikaní vo vzdelaní s našou akadémiou pre rozvoj intelektu! Hlavným dôvodom sú naše bezkonkurenčné produkty a zameranie na kvalitu, nie kvantitu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Prečo by si mal budúci podnikateľ zvažujúci franšízové podnikanie zvoliť práve AMAkids?

Vďaka našim kvalitným a unikátnym kurzom nemáme konkurenciu. Intenzívny tréning mozgu a jeho správne využívanie je naša špecialita, ktorá nás odlišuje od všetkých ostatných!

S nami nebudete na nič sami, od podpory pri štarte, po rast a zvyšovanie kvality, až k tvorbe pasívneho príjmu. Fungujeme ako rodina a veľmi si ceníme našu skvelú sieť franšízantov, ktorú konštantne rozvíjame tak ako v počte, tak aj v know-how.

Aké základné požiadavky musí splňovať potenciálny franšízant?

Pretože sú naše programy unikátne, je samozrejmosťou, že budúci franšízanti musia prejsť tréningami a vzdelávaním, čo im zaberie približne jeden mesiac. Hľadáme preto predovšetkým učenlivých jedincov, ktorí sa radi rozvíjajú a vidia zmysel v našej misii. Budúci franšízant by ďalej mal mať schopnosti a lásku pracovať s deťmi, ale aj s dospelými.

Takže ak s uchádzačom rezonuje naše poslanie poskytovať deťom a neskôr aj dospelím nástroje a metodiky na správny rozvoj mozgu a prinášať im nové skúsenosti a zručnosti, budeme pri spolupráci určite obojstranne maximálne spokojní!

Aké je počiatočná investícia na otvorenie pobočky?

Jednou z mnohých výhod podnikania vo vzdelaní je nízka počiatočná investícia. Vstupná investícia na založenie AMAkids centra sa pohybuje od 3 000 € do 9 000 €, záleží na veľkosti územia a podnikateľského plánu.

Všeobecne sú potom náklady pri prevádzke tvorené z nájmu, externých lektorov, marketingu a licenčného poplatku.

Jednou z najväčších výhod pre našich partnerov je, že licenčné poplatky sú percentuálne kalkulované z tržieb – žiadne fixné mesačné poplatky. Je to jedným z kľúčových prvkov nastavenia spolupráce, ktorý poskytuje dôveru franšízantom, že budeme neustále rozvíjať ich podnikanie pre maximalizáciu spoločného úspechu.

Aké tržby a zisky môže očakávať budúci majiteľ franšízy AMAkids?

Zisky sú veľmi závislé od územných možností lokality. Tieto podmienky potom samozrejme reflektujeme aj pri cene franšízy. Každopádne sa naša zisková marža pohybuje okolo 30%, čo je určite priaznivým faktorom spolupráce. Náš franšízový koncept je vytvorený pre maximalizáciu zisku a minimalizáciu nákladov už od začiatku fungovania centra.

Ak má pobočka dvoch lektorov, pohodlne zvládne 50-60 detí. Väčšina kurzov je nastavená na stretnutie skupinky do 10 detí raz týždenne, ceny sa pohybujú od 80 – 100 € na 4 stretnutia. 

Aká je predpokladaná doba návratnosti investície?

Návratnosť centra AMAkids je ďalším dôkazom fungovania nášho konceptu. Väčšina našich franšízantov je schopná zarobiť svoju počiatočnú investíciu späť za 4 až 6 mesiacov.

Samozrejme prvý rok je náročný ako v každom podnikaní treba riadne zabrať, potom to už ide všetko ľahšie. Keďže sme tým procesom prešli úspešne už 20 krát – máme bohaté skúsenosti a k úspechu dovedieme aj úplného začiatočníka v podnikaní.

Čo všetko zabezpečujete pre franšízantov?

Ako už bolo spomenuté, aktívne našich franšízantov vzdelávame a poskytujeme im naše cenné know-how. Samozrejmosťou je aj to, že poskytujeme pri spolupráci našu učebnú metodiku aj doplňujúce materiály.

Pretože sú prekážky bežnou súčasťou podnikateľského života, poskytujeme našim franšízantom poradenstvo a aktívne sa podieľame na riešení ich, respektíve našich problémov. Sme schopní ponúknuť aj školenia, pokiaľ je to potrebné.

Ďalej organizujeme aj pravidelné stretnutia zástupcov pobočiek, ktoré berieme ako kľúčom k udržaniu dlhodobého úspechu našej siete.

Čo sa naopak očakáva od majiteľov pobočiek?

Ako najdôležitejšie očakávania vnímame zodpovednosť. Význam našej značky a čo reprezentuje je pre nás veľmi dôležité a chceme aby franšízanti cítili rovnaké zapálenie pre našu akadémiu, ako my a šírili vierohodne jej hodnoty. Do našich franšízantov vkladáme veľa práce a preto sme veľmi orientovaní na dlhodobú a prosperujúcu spoluprácu, čo je určite veľkým plusom pre záujemcov.

Hľadáte franšízantov do konkrétnych miest alebo regiónov?

Franšízantov aktuálne hľadáme v mestách ako: časti Bratislavy, Senec, Pezinok, Modra, Dunajská Streda, Komárno, Banská Bystrica, Poprad, Martin, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Šaľa, Galanta, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Topoľčany, Senica.

Aké sú vaše ambície na najbližšie obdobie?

Stále rastieme a AMAkids je ako značka čoraz silnejšia, máme skvelé a zaručené výsledky a naše programy dávajú zmysel. Našou ambíciou je v tomto raste stále pokračovať a poskytovať naše unikátne služby na Slovensku aj naďalej.

V roku 2025 budeme organizovať prvú olympiádu AMAkids na Slovensku. Je to pre nás skvelou príležitosťou, ktorá nás veľmi zviditeľní. Veľmi sa na to tešíme a sme pripravení!

Je niečo, čo by ste chceli doplniť na záver?

Pretože našu sieť franšízantov vnímame ako skutočnú rodinu, vyberáme si budúcich partnerov naozaj starostlivo. Pretože práca s deťmi láka predovšetkým ženy, tie tvoria až 90 % nášho tímu.

Tešíme sa na Váš záujem!

Franšíza AMA KIDS

Čo teraz?

Ak máte ďalšie otázky alebo by ste sa rovno chceli uchádzať o získanie franšízy AMA kids, tak kontaktujte management spoločnosti pomocou nasledovných kontaktných údajov:

Tel: +421 948 523 821

E-mail: info@amakids.sk