Pridajte sa k 17,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

Diera na trhu v podnikaní – 10 horúcich nápadov

11.10. 20209735x

Podnikanie je jednoduchšie, ak nájdete dieru na trhu

Chcete začať podnikať, ale nemáte ten správny nápad? Tak to ste tu správne, čítajte ďalej a zístíte, že diera na trhu v podnikaní na Slovensku nie je iba jedna, je ich mnoho a my vám ich radi odhalíme.

10 nápadov na podnikanie

„Nápady na podnikanie sú ako autobusy, vždy prídu ďalšie.“ – Richard Branson.

TIP AUTORA ?

Nečítajte iba nadpisy, pozorne si prečítajte každý jeden nápad.

1) Elektro – TAXI služba

Prvé pravidlo vstupu na trh je odlíšiť sa od konkurencie! Ak máte radi autá a baví vás táto téma, mohli by ste si otvoriť vlastnú „sociálne uvedomelú“ TAXI službu, ktorá neškodí životnému prostrediu. Výhodou je tiež to, že nemáte žiadne náklady na pohonné hmoty, vďaka čomu môžete ušetriť.

Jediné, čo potrebujete je pár elektromobilov a garantujeme vám, že sa o vás vo vašom meste začne rozprávať vo veľkom, čo privedie pozornosť zákazníkov a ich peniaze. Ľudia sú čoraz viac uvedomelí ohľadom životného prostredia, využite to a zabijete 3 muchy 1 ranou. Pomôžete našej planéte, pomôžete ľuďom a ešte na tom zarobíte.

veľká diera na trhu - TAXI služba s elektromobilmi

2) Zdieľané skútre

Zdieľaná ekonomika sa teší popularite. Ak hľadáte nápad, ktorý by ste rozbehli vo veľkom meste, ako je Praha, Brno alebo Bratislava, zdieľané skútre môžu byť to pravé. V niektorých európskych a svetových metropolách to funguje, tak prečo nie aj v našich končinách? Jednoducho nakúpite niekoľko skútrov (ideálne elektrických) a umiestnite ich na miesta, kde sa pohybuje veľa ľudí. Tí si ich budú môcť za poplatok požičať a nechať vo vami vyznačenej zóne, aby si ich následne mohli požičať ďalší.

diera na trhu - Zdieľané skútre

3) Kaviareň s rôznymi príchuťami kávy

Poznáte vo vašom okolí kaviareň, kde si môžete objednať kávu napríklad s príchuťou cookies, bielej čokolády, karamelu alebo chilli? Otvorte si zaujímavú kaviarničku vo vašom lokále, ktorá je iná ako všetky ostatné! Vaša cieľová skupina (dievčatá a ženy) si takéto miesto zamilujú a budú ho zdieľať na sociálnych sieťach a rozprávať sa o ňom v práci alebo škole, vďaka čomu sa bude povedomie o vašej kaviarni šíriť zadarmo. Keďže budete iný ako všetci ostatní, ľudia si vás ľahko zapamätajú a obľúbia si vás.

Kaviareň s rôznymi príchuťami kávy - tak trochu iná kaviareň

4) Rakvy pre zvieratá

Možno si poviete, že je to bizarný nápad na podnikanie, no mýlite sa. Vzťahy medzi majiteľmi a domácimi miláčikmi sa za posledné roky prehĺbili neskutočným spôsobom. Určite poznáte niekoho, kto má doma psíka alebo mačičku a viete, že títo ľudia majú k svojim zvieratám vytvorený pevný citový vzťah. Zabezpečte im dôstojný pohreb pre ich domáce zvieratá, vďaka ktorému sa budú po tragickej udalosti cítiť aspoň trochu lepšie.

diera na trhu v podnikani - zvieracie truhly, rakvy pre zvieratá

5) Kvalitné nekožené (vegánske) opasky

V dnešnej dobe je čoraz viac vegetariánov a vegánov, ktorí si nechcú kupovať kožené opasky, pretože kvôli nim muselo umrieť zviera. Práve preto si z morálnych dôvodov vyberajú „animal friendly“ produkty. Keď si urobíte prieskum trhu, zistíte, že je to obrovská diera na trhu v podnikaní, pretože všetky veľké firmy sa sústredia iba na kožené opasky.

Kvalitné nekožené (vegánske) opasky - podnikatelsky napad

6) Elektrobicykle na Balatóne

Boli ste niekedy na Balatóne? Ak áno, tak určite viete, že okolo celého jazera je cyklistický chodník, ktorý využívajú takmer všetci turisti. Môžete sa tak jednoducho presúvať okolo celého jazera. Na každom rohu a takmer v každom penzióne a hoteli si môžete požičať obyčajné bicykle. Nikde však nemáte možnosť požičať si elektrobicykle, ktoré sú momentálne obrovským trendom a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Hlavným dôvodom, prečo bude tento nápad fungovať je hlavne to, že keď prídete na výlet celá rodinka s malými deťmi, ich výkony v porovnaní s vami nie sú rovnomerné a malé deti ani nemusia vládať bicyklovať dlhšie trasy. Zároveň si tak môžu, kľudne aj celý Balatón, obísť starší ľudia, ktorí už tiež nemajú dostatok síl. Umožnite im nezabudnuteľné zážitky, vyplňte túto dieru na trhu a pekne na tom zarobte.

diery na trhu - požičovňa elektrobicykov na Balatóne

7) Vertikálne pestovanie

Populácia neustále rastie a preto je potrebné, aby bolo poľnohospodárstvo efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Každý dobrý farmár vám povie, že to najdôležitejšie je maximalizácia pestovaných potravín na čo najmenšej ploche. A práve vertikálne pestovanie by mohlo byť dokonalé riešenie tohto problému!

Namiesto pestovania plodín na poliach môžete pestovať zeleninu nad sebou, aby ste získali čo najviac priestoru. Vertikálne pestovanie sa už dokonca v niektorých veľkých metropolách stáva obrovským trendom. Výhodou tohto podnikateľského nápadu je to, že dokážete na rovnakom priestore, ako vaša konkurencia vypestovať niekoľkonásobne viac plodín.

podnikanie: vertikálne pestovanie

8) Nerf aréna

Nerf aréna je niečo ako laser aréna, ale miesto laserových „zbraní“ máte Nerf „zbrane“. Je to skvelý nápad, ktorý ocenia najmä tí najmenší (a ich rodičia), ale tiež firmy, ktoré u vás môžu robiť teambuildingy a mladí ľudia, ktorí sa chcú jednoducho zabaviť. Nájdite si vhodný priestor, urobte pár prekážok a záteras, nakúpte nerf zbrane a veľa „nábojov“. Ako bonus môžete ponúkať občerstvenie, na čom tiež zarobíte pekné peniaze. Vo svete to funguje, tak prečo nie u nás?

Nerf aréna - tipy na podnikanie

9) Produkty z konope

Ako sa uvoľňuje postoj spoločnosti k marihuane, veľa podnikateľov sa toho rozhodlo využiť. Marihuanu začíname opäť vnímať ako liek. Pomáha s triaškou, bolesťou kĺbov alebo insomniou. Rozhodne nie je pochýb o tom, že dopyt po podobných produktoch rastie. CBD mastičky, oleje a sladkosti nie sú jediné, čo sa dá z konope vyrobiť. Pozrite sa napríklad na úspech českej firmy Bohempia, ktorá vyrába konopné tenisky a oblečenie.

10) Tak trochu iný kryt na mobil

Bývalý vojak z USA založil firmu, ktorá vyvíja špecifický obal na mobil. Ten nielen ochráni váš mobil pred škrabancami alebo poškodením, ale tiež sa dokáže zmeniť na paralyzér, ktorý vyvíja napätie až 650 000 V! Tento nápad zožal v crowdfundingovej kampani veľký úspech. Je niečo podobné aj na Slovensku alebo v Česku?

špecifický obal na mobil - paralyzér

Možností je mnoho

Ako sme už spomínali, diera na trhu v podnikaní na Slovensku nie je iba jedna, sú ich stovky, ak nie tisíce. Je však potrebné vybrať ten správny nápad na podnikanie a rozumne ho rozbehnúť. Nápad vás musí totálne pohltiť a nabiť vás nekonečnou energiou. Ak sa tak doteraz nestalo, hľadajte ďalej!

Ďalšia diera na trhu?

Ak stále nie ste presvedčený, v čom chcete začať podnikať, inšpirujte sa nápadmi z najväčšej databázy nápadov na podnkanie, sú ich tam stovky a neustále pribúdajú ďalšie.

Citát na záver

„Je lepšie niečo vyskúšať a keď to nepôjde, tak sa z toho poučiť, než celý čas nerobiť nič.“

Mark Zuckerberg