Pridajte sa k 17,000+ odberateľom - Získajte E-book: Ako hľadať diery na trhu ZADARMO! 🔥

22 exkluzívnych nápadov, v čom podnikať v roku 2022

14.1. 202216942x

Ak hľadáte nápady na podnikanie, tak ste na správnom mieste!

V tomto blogu sa dozviete, v čom podnikať v roku 2022?

Pripravili sme pre vás 22 kreatívnych podnikateľských nápadov, ktoré vás nepochybne inšpirujú.

1) Začnite vyrábať potraviny v kreatívnom balení

Predstavte si, že v obchode uvidíte vianočku alebo buchtu v takom kreatívnom balení, ako je na obrázku. Určite by vás to ihneď zaujalo. A práve o to dnes v preplnených supermarketoch ide. Ukradnúť pozornosť zákazníka. Príďte na trh s potravinou, ktorá sa svojim balením odlíši od všetkých ostatných a my vám garantujeme, že sa bude predávať.

v čom podnikať 2022 - potraviny

2) Otvorte si kaderníctvo alebo barber shop, ktorý príde za svojimi zákazníkmi až domov

Stačí, že zamestnáte pár kaderníčok alebo kaderníkov (zo začiatku vám postačí jeden/jedna), ktorí majú vodičák. Ak máte pocit, že kaderníctiev je už vo vašom okolí priveľa, tak si založte tzv. kaderníctvo do domu. Vaši klienti budú pohodlní ľudia, ktorí sú ochotní priplatiť si za to, že im ušetríte čas a navyše vás budú odporúčať ďalej, ak bude vaša služba kvalitná. Ako bonus ešte aj ušetríte na nákladoch za priestory, pretože žiadne potrebovať nebudete. Je to dobrý nápad, v čom podnikať v roku 2022.

3) Otvorte si požičovňu detskej výbavy

Byť rodičom dnes vôbec nie je lacná záležitosť a navyše kupovaním neustále nových kočíkov, hračiek, postielok a ďalšieho vybavenia len podporujeme svetový konzum, ktorý ničí našu planétu. Otvorte si prenájom detskej výbavy, vďaka čomu vaši zákazníci ušetria a zároveň sa zachovajú ekologicky. Veľkou výhodou tohto podnikania je, že jedna mladá mamička pozná ďalších 20 mladých mamičiek a ďalších 50, ktoré sa mladými mamičkami čoskoro stanú. To vám zabezpečí nekonečný príliv nových platiacich zákazníčok doslova zadarmo (bez centu vloženého do reklamy).

4) Ponúkajte donášku liekov až domov

Staňte sa konkurenciou lekární. Začnite s donáškou liekov až domov alebo do kancelárií prostredníctvom kuriérov. V aplikácii si vaši zákazníci budú môcť skontrolovať svoj predpis, prečítať si podrobnosti o liekoch, potvrdiť objednávku, zvoliť miesto a čas dodania a zvoliť aj spôsob platby. Je to jeden zo skvelých nápadov na podnikanie z domu, no môžete mať tiež aj kamennú predajňu a odstrániť tak komplikácie spojené s klasickými lekárňami.

Získajte prístup do najväčšej databázy podnikateľských nápadov na Slovensku

5) Otvorte si stánok s porciovanou pizzou

Porciovaná pizza je výborná alternatíva pre tých, ktorí nemajú chuť na celú pizzu, alebo si jednoducho chcú svoju pizzu vyskladať z rôznych kúskov. Dobrú reklamu by vám robil už len ta krásna vôňa pizze, ktorá by vychádzala z vášho stánku, takže o zákazníkov by ste určite nemali núdzu.

nápad-na-podnikanie-na-rok-2022-pizza-

6) Ponúkajte prenájom zariadení a dekorácií pre rôzne podujatia

V tomto nápade sa môžete zamerať na rôzne akcie (svadby, firemné podujatia, oslavy, festivaly, gala večery, aukcie, barbecue, cateringové podujatia, tradeshows, trhy, garážové predaje, ceremónie a mnohé ďalšie). Zariadenie, ktoré budete prenajímať za poplatok budú: stoly, stoličky, stany, dekoračné predmety, cateringové nádoby a pomôcky, príbory, nábytok, kávovary a mnohé ďalšie. Inšpirovať sa môžete na weboch firiem, ktoré v tejto oblasti podnikajú.

7) Začnite vyrábať a predávať vitamínové krabičky

Toto je jeden skvelý nápad, ktorým môžete pomôcť ľuďom v období pandémie. Liekov a vitamínov je nedostatok a ľudia obmedzujú kontakt na minimum. Vytvorte vitamínový box, ktorý príde ľuďom domov poštou alebo kuriérom a budú v ňom napríklad vitamíny C, B, D, E, rakytníkový čaj, cesnak, zázvor a iné produkty, ktoré podporujú imunitu. Ja by som si momentálne niečo takéto určite objednal a vy?

8) Otvorte si e-shop so zaujímavými zahraničnými fľaškovými pivami

Vytvorte e-shop, na ktorom si milovníci piva budú môcť objednať rôzne druhy piva (skutočne širokú škálu všetkých druhov a značiek) a vy im ho doručíte priamo až pred dvere. V ponuke môžete mať zaujímavé a netradičné pivá z celého sveta. Služba môže byť zo začiatku k dispozícii vo vašom meste a postupne sa rozrásť do iných miest alebo aj do zahraničia.

Skvelou možnosť ako začať za rozumnú cenu, je prenájom eshopu.

9) Otvorte si škôlku v prírode

Predstavte si škôlku v objatí stromov, ruch mesta vôbec nepočuť, jednoducho iba príroda, šťastné deti a učiteľky. Do takejto škôlky by chcel dať svoje dieťa asi každý rodič a to je perfektná príležitosť pre vaše podnikanie. V západnej Európe je tento trend čoraz populárnejší, je len otázkou času, kto ho dostane do našich končín.

10) Príďte na trh s najbezpečnejšou posteľou na svete

Máme na mysli posteľ, pod ktorú sa bude možné schovať v prípade prírodnej katastrofy (napr. zemetrasenia alebo tornáda). Materiál postele bude musieť byť pevný, žiadne drevo. Spodná časť postele bude mať otváracie dvere, ktoré bude možné zvnútra zamknúť. Ľudia, ktorí žijú na územiach, kde sú prírodné katastrofy bežné by s kúpou takejto postele neváhali ani sekundu.

v com podnikat 2022 - vyrabajte bezpecne postele

11) Zarábajte až 100€ za hodinu! Prenajímajte fotobúdky na rôzne podujatia

Fotobúdky sú čoraz populárnejšie a práve preto sa oplatí začať s ich prenájmom. S rastúcim počtom svadieb, narodenín, večierkov, plesov, festivalov a firemných akcií by ste mohli spočiatku získať slušný vedľajší príjem a časom to dotiahnuť na plnohodnotné lukratívne podnikanie, ktoré vás živí.

12) Vyrábajte domčeky pre psov a mačky

Ľudia chcú pre svojich mazlíčkov vždy len to najlepšie a z vlastných skúsenosti viem, že zohnať pekný dizajnový domček, ktorý sa hodí do domu, či na záhradu je ťažký oriešok. Navrhnite zopár domčekov, vytvorte ich prototypy, urobte kvalitné fotky a môžete ich dať na svoj nový e-shop. Tiež môžete robiť domčeky na zakázku a prihodiť si na nich maržu. Pustite sa do toho.

13) Otvorte si štýlový „donut“ obchodík

Inšpirujte sa Amerikou, kde sú Donut shopy srdcovou záležitosťou miliónov ľudí a postupne ich čoraz viac vzniká aj tu v Európe… Donut shop je vlastné niečo ako cukráreň, ale nájdete v ňom iba plno druhov šišiek, teda “koblíh”, ktoré sú nádherne zdobené a plnené rôznymi krémami. V dnešnej dobe sa tešia veľkej obľube aj preto, lebo sú veľmi fotogenické, čo znamená, že ľudia sa s nimi radi fotia na sociálne siete, čo vám môže robiť perfektnú reklamu. Tiež nezabúdajte na vegánov a vyrábajte aj maškrty pre nich, táto skupina ľudí si rada priplatí za niečo bez mlieka, bez lepku a podobne. Je to skvelý nápad, v čom podnikať v roku 2022.

Získajte prístup do najväčšej databázy podnikateľských nápadov na Slovensku

14) Aplikácia na odporúčanie a získavanie zliav

Vytvorte aplikáciu, vďaka ktorej bude možné odporučiť reštauráciu, bar, kaviareň, kaderníčku alebo akúkoľvek inú službu v meste priateľom a získať tak zľavu na ďalšiu návštevu. Akonáhle osoba, ktorej sme podnik odporučili navštívi dané miesto, pripíše sa nám do aplikácie kredit, ktorý budeme môcť kedykoľvek využiť. S takouto aplikáciou môžete osloviť doslova všetky lokálne služby na svete a pomôcť im s ich marketingom, za čo vám veľmi radi zaplatia.

15) Otvorte si mini posilňovňu vo vašom okolí

Podľa odborníkov je v súčasnosti dopyt po lacných posilňovniach, v ktorých si môžete kúpiť mesačné predplatné. Otvorenie posilňovne môže stáť 30 – 100 tisíc EUR. Nie každý podnikateľ si však môže dovoliť takúto investíciu, takže je najlepšie venovať pozornosť nejakému „domácemu“ formátu v hodnote do 30 tisíc EUR. To znamená otvoriť malú posilňovňu v menších priestoroch, ktorá je ľahko dostupná vašim zákazníkom. Výhodou pre vás v momentálnej situácii je, že keď skončí toto šialenstvo s koronavírusom, ľudia sa do posilňovní len tak pohrnú a keďže sa pomaly dostávame do obdobia recesie a ľudia chcú šetriť, radšej využijú lacnejšiu posilňovňu ako tú drahšiu.

podnikanie 2022 - mini posilňovňa

16) Príďte na trh s organickým vitamínovým nápojom pre deti

Kvalitná strava a dostatok vitamínov sú pre správny rast dieťaťa nevyhnutné. Paradoxne však deti pijú presladené džúsy a sladené vody, ktoré majú práve opačný efekt. Vytvorte zdravý a chutný drink, ktorý bude obsahovať minerály a vitamíny, ktoré sú potrebné na zdravý rast, no zároveň bude tak chutný, že ho budú deti milovať. O tom, že niečo také by rodičia deťom kupovali radšej ako Coca-Colu niet pochýb.

17) Z popola na šperk ?

Možno vám to znie šialene, ale jedna švajčiarska spoločnosť skutočne ponúka službu, ktorá pozostatky vašich zosnulých blízkych premení na krásny diamant a vy ich tak môžete mať neustále pri sebe. A nielen to, skutočne jej to vynáša. Otvorte si takúto službu aj vo vašom regióne a zbohatnite na tom.

18) Otvorte si servis e-kolobežiek a e-bicyklov

Je vo vašom lokáli opravovňa elektrických kolobežiek? Pretože na chodníkoch a cestách ich stretávame čoraz viac a tento trend sa len tak nezmení, práve naopak ešte porastie. Ak máte blízko k technickým veciam, otvorte si servis e-kolobežiek.

Získajte prístup do najväčšej databázy podnikateľských nápadov na Slovensku

19) Adrenalín v korunách stromov

Ľudia sa neustále ženú za adrenalínovými zážitkami a to vám môže perfektne hrať do kariet, pokiaľ by ste vytvorili nejaké adrenalínové laná, trampolíny alebo hojdačky v korunách stromov. Dbajte však na bezpečnosť, tá musí byť v tomto jednoznačne na prvom mieste. Tento nápad by sa ale jednoznačne uchytil, takže pokiaľ vás to zaujalo, tak do toho chodte! (Ľuďom môžete na danom mieste tiež ponúkať nápoje a občerstvenie).

20) Vytvorte zábavné karty na cvičenie pre slovákov a čechov

Príďte na trh s kartičkami, na ktorých budú znázornené rôzne cviky. Aký cvik si vytiahnete, taký si zacvičíte. Mohol by to byť napríklad skvelý darček, ktorý motivuje niekoho, kto chce schudnúť alebo začať cvičiť. Verte nám, že mnoho ľudí by takúto zábavnú formu cvičenia určite ocenilo. Je to skvelý nápad, v čom môžete začať podnikať v roku 2022.

Vo svete už niečo takéto funguje, tak prečo to nepriniesť aj do našich končín a nezarobiť na tom?

v čom podnikať v roku 2022? Fitness karty

21) Otvorte si call centrum, ktoré zarába na percentách z predaja

Otvorte si call centrum, ktoré bude pre iné firmy navolávať nových zákazníkov, avšak vaša firma nebude brať fixný poplatok za službu, ale % z predaja. To znamená, že žiadna firma, ktorá s vami bude spolupracovať nebude mať nikdy čo stratiť, iba získať. Takto si veľmi ľahko dokážete nájsť kopec vlastných klientov, ktorých produkty budú vaši zamestnanci prepredávať. Dáva vám to zmysel?

22) Otvorte si „skrytú reštauráciu“ bez nákladov

Otvorte si reštauráciu”, v ktorej nebude možné jesť fyzicky, bude možné si len objednať jedlo domov cez rôzne služby ako Uber Eats, Wolt, Dame Jídlo a podobne. Môžete teda začať doma vo vlastnej kuchyni s nulovým rizikom a maximálnym efektom predaja bez toho, aby ste si museli robiť vlastný marketing. Jednoducho sa prihlásite do rôznych aplikácií na rozvoz jedál a ľudia od vás začnú okamžite nakupovať. Ak vás baví varenie, je to skvelý nápad, ako si oťukať gastro podnik. Keď sa vám začne poriadne dariť, môžete si otvoriť vlastnú reštauráciu.

* BONUSOVÝ NÁPAD *

Prenajímajte prepravný kontajner ako AIRBNB ubytovanie

kontajner na prenájom

Výhoda prepravného kontajneru ako ubytovania je, že je podstatne lacnejší ako iné dostupné stavebné možnosti na trhu a zároveň je to celkom rarita, takže si zaň môžete ako hostiteľ účtovať prémiové ceny. 

PREČO BY VÁS TO MALO ZAUJÍMAŤ?

  • Unikátna konkurenčná výhoda 
  • Za relatívne nízku investíciu si môžete účtovať prémiové ceny
  • Jednorázová investícia 
  • Pasívny príjem navždy

AKO ZAČAŤ?

1) Nájdite si miesto, kde postavíte váš AIRBNB apartmán 

2) Kúpte kontajnery, ktoré použijete na „výstavbu“ apartmánu

– napr. na www.ekobox.eu

3) Postavte váš apartmán z prepravných kontajnerov

4) Zariaďte si ho tak, aby ihneď zaujal každého, kto sa naň pozrie

5) Pekne nafoťte interiér aj exteriér apartmánu 

5) Nahoďte vaše ubytovanie na:

– Airbnb

– Booking

– Amazing places 

a na všetky ďalšie online portály, ktoré nájdete.

6) Oslovte slovenských a českých blogerov (radi o vašom ubytovaní napíšu článok, ak im ponúknete zážitok vo vašom kontajneri zadarmo na jednu alebo dve noci)

7) Môžete si nechať vytvoriť jednoduchú prezentačnú webovú stránku 

8) V prípade nutnosti môžete predaje podporiť reklamou na Googli alebo sociálnych sieťach

9) Nechajte si vytvoriť virtuálnu prehliadku u profesionálov. S tým vám rada pomôže naša partnerská firma www.virtur.sk.

10) Rátajte vaše jednoducho zarobené peniaze a vybudujte ďalšie apartmány z prepravných kontajnerov, čím znásobíte svoje príjmy

v-čom-podnikať-v-roku-2022-brandová-foto

Pozrite si ďalšie nápady, v čom podnikať v roku 2022:

Alebo rovno získajte prístup k 1650+ nápadom na podnikanie ešte dnes:

Tu nájdete náš nový článok s nápadmi ZADARMO:

Citát na záver

„Niektorí ľudia snívajú o úspechu, zatiaľ čo iní ľudia každé ráno vstávajú a uskutočnia ho.“