21 nových nápadov, v čom podnikať v roku 2021 a úspešne zarobiť

27.12. 202012717x

21 nápadov na podnikanie

Hľadáte, v čom podnikať v roku 2021? To ste na správnom mieste. Pohodlne sa usaďte a pustite sa do čítania.

Pripravili sme pre vás 21 kreatívnych podnikateľských nápadov, ktoré vás nepochybne inšpirujú.

#1 Prenájom strojov na posilňovanie

Stroje na posilňovanie nie sú lacná záležitosť, zaberajú veľa miesta a ich hodnota s nákupom automaticky klesá. Práve preto je skvelý podnikateľský nápad krátkodobý prenájom týchto zariadení ľuďom v domácnosti, ktorí nie sú 100% presvedčení, či je to pre nich to pravé orechové.

Za požičanie posilňovacích zariadení si môžete pýtať poplatok a osoby, ktoré si ich od vás požičajú budú presne vedieť, či sa im niečo takéto hodí do bytu a či to budú využívať. Ak zatiaľ nemáte kapitál na nakúpenie rôznych strojov, môžete si na začiatok vytvoriť spoluprácu s miestnou posilňovňou. Je to skutočne dobrý nápad na podnikanie.

#2 Audio agentúra na weby

Čoraz menej ľudí číta texty na weboch a odkloňuje sa k videám a audiu. Založte si audio agentúru, ktorá bude zabezpečovať pretransformovanie webových textov do audií, ktoré budú umiestňované hneď vedľa textu, aby mal návštevník možnosť pustenia audia miesto čítania daných textov.

Vašim cieľovým publikom pre tento podnikateľský nápad by bol teda doslova každý, kto má web a verte mi, že sa jedná o nevyčerpateľný trh, na ktorom momentálne ani nie je konkurencia. Je to skutočne dobrý nápad na podnikanie. Zamyslite sa nad tým.

#3 Blockchain Monopoly

Svetoznámu spoločenskú hru Monopoly asi predstavovať nemusíme. Vytvorte novú hru na podobný štýl zameranú na blockchain a kryptomeny. Vzdelajte ľudí ohľadom tejto problematiky a zarobte na tom. Kryptomenty sú neustále populárnejšie a napriek tomu im mnoho ľudí nerozumie. Zamyslite sa nad potenciálom tohto podnikateľského nápadu.

#4 Software na vyskakovacie recenzie

Ľudia sa pri nákupe do veľkej miery riadia podľa recenzií. Sú preto pre weby a e-shopy extrémne dôležité a predajcovia si to väčšinou uvedomujú. Vytvorte software, ktorý po určitom časovom úseku zabezpečí vyskočenie recenzie od zákazníka, napríklad v ľavom dolnom rohu webu. Niečo takéto pritiahne pozornosť návštevníka a odkomunikuje, že sa nemusí báť nakúpiť na danom webe, pretože s ním iní zákazníci nemajú žiadny problém.

Vyskakovacie recenzie sa môžu zobrazovať napríklad každých 60 sekúnd, takže ak bude návštevník na webe napríklad 4 minúty, tak sa mu zobrazia 3 recenzie, ktoré ho môžu presvedčiť k okamžitému nákupu. Nie je pochýb o tom, že taktýto software by predajcom zvýšil konverzný pomer na webe, len sa nad tým zamyslite.

#5 Masážne topánky

Vytvorte topánky, ktoré majú masážny efekt počas chodenia. Topánky tak budú mať blahodárny efekt na chodidlá a ich nositelia ich budú milovať, pretože buďme úprimní, kto nemá rád dobrú masáž? A mať masáž pri každej prechádzke? Ešte by ste aj motivovali ľudí tráviť viac času mimo ich gauč. Ja osobne by som také určite chcel.

#6 Vegetariánska roznáška PIZZE

Na svete a v našich končinách je čoraz viac vegetariánov a vegánov, no máloktoré firmy sa zameriavajú na riešenie ich problémov. A to už vôbec nehovorím napríklad o ľuďoch, ktorí nemôžu lepok! Drvivá väčšina pizzérií ponúka len minimum veggie pízz (a aj tie zväčša nebývajú veľmi lahodné) a žiadne bezlepkové varianty. Zaplátajte túto dieru na trhu. O cieľovú skupinu sa skutočne báť nemusíte.

#7 Chytrý prsteň

Máme chytré telefóny, hodinky aj domácnosti, tak prečo nie aj prstene? Vytvorte chytrý prsteň, ktorý vám dokáže merať tep, čas alebo zavibrovať, keď dlho sedíte a zasignalizovať vám, že potrebujete pohyb. Tento prsteň bude možné pripojiť na rôzne zariadenia napríklad pomocou Bluetooth. Zamyslite sa nad tým.

#8 Prenájom a starostlivosť o rastliny pre firmy

Veľké firmy majú veľké priestory a chcú pôsobiť reprezentatívne. Práve preto všetky možné služby outsourcujú (upratovačky, dizajn priestorov, zamestnancov a všetko možné, čo vám napadne).

V zahraničných krajinách je momentálne trend v prenajímaní a starostlivosti o kvetiny. Firma sa tak o ne nemusí absolútne starať a ostáva jej viac času a energie na riešenie procesov, ktoré jej prinášajú peniaze. Vy teda zabezpečíte rastliny, ktoré vlastníte, ale dáte ich firme do prenájmu a zároveň zabezpečíte pracovníka, ktorý ich bude podľa potreby chodiť polievať, takže nemusíte nikam chodiť a je to skvelý nápad ako zarobiť aj na materskej dovolenke.

#9 Internetový portál na stáže

Na Slovensku alebo v Česku je mnoho ľudí, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojom odbore a boli by ochotní pracovať napríklad aj zadarmo, aby získali potrebný know-how. Na druhej strane je kopec firiem, ktoré potrebujú pomoc a sú ochotné investovať čas do vzdelávania ich potenciálnych zamestnancov. Spojte tieto 2 tábory a zarobte na tom.

#10 Lacné potraviny

Otvorte vo vašom lokáli superlacné potraviny, ktoré budete skupovať z veľkoskladov a veľkoobchodov po záruke. Vďaka tomu ich budete mať takmer zadarmo a môžete ich predávať omnoho lacnejšie ako veľké reťazce a ostatné potraviny. O cieľovú skupinu, ktorá by od vás kupovala núdzu mať nebudete, to vám garantujeme.

napady na podnikanie 2021 - Lacné potraviny

#11 Zoznam e-shopov s kryptomenami

Vytvorte web, na ktorom bude vždy aktualizovaný zoznam e-shopov a webov, na ktorých sa dá platiť pomocou kryptomien. Je mnoho ľudí, ktorí by niečo podobné ocenili. Váš monetizačný model môže byť založený napríklad na tom, že vyššie pozície budú platené.

#12 Bezpečný lokalizátor osôb

Aplikácia, pomocou ktorej môžete vedieť kde sa presne nachádzajú členovia vašej rodiny alebo vaši blízky bez toho, aby sa tieto dáta dostávali do sveta. Na tie sú ľudia čoraz viac háklivejší.

#13 Čas na vitamíny

Vytvorte aplikáciu, ktorá bude užívateľom pripomínať, že je čas si zobrať lieky alebo vitamíny. Ľudia na to často zabúdajú, pričom čas užívania hrá veľmi dôležitú rolu. Užívatelia jednoducho zadajú, čo všetko užívajú a kedy by sa jednotlivé tabletky mali brať a notifikácie vašej aplikácie sa už o všetko postarajú. Mnohým ľuďom by vaša aplikácia dokonca mohla zachrániť život. Navyše, na programovanie nepotrebujete prenájom kancelárie a tak je to skvelý nápad na podnikanie z domu.

#14 Analýza organizmu

Každý organizmus je jedinečný a tak by sa k nemu malo aj pristupovať. Ponúkajte hĺbkovú analýzu organizmu z krvi, ktorá dokáže určiť, ktoré potraviny a látky danému jednotlivcovi škodia a naopak, ktoré mu prospievajú. Vaši zákazníci tak zistia, čo majú jesť, aby mali viac energie a čomu sa vyhnúť, aby boli dlhodobo zdraví.

#15 Vitamínový vaporizér

Existuje vaporizér s príchuťami, ktoré do nášho tela dokážu dostať prospešné vitamíny? Je to podnikateľský nápad, ktorý by s podporou kvalitného výskumu dokázal zmeniť celý priemysel.

v com podnikat 2021 - Vitamínový vaporizér

#16 Hendikepovaná dielňa na výrobu čohokoľvek

Vytvorte dielňu, v ktorej sa budú vyrábať všetky možné veci od oblečenia, hrnčekov, kuchynských pomôcok cez dekoráciu a kozmetiku až po všetko, čo vám napadne a to všetko na zákazku pomocou hendikepovaných ľudí. Vaši zákazníci budú teda pomáhať hendikepovaným ľuďom a budú vás vnímať ako uvedomelú firmu, ktorá robí niečo pre spoločnosť.

Vy tak nebudete musieť platiť drahých zamestnancov a ešte si budete môcť z daní odčítať rôzne bonusy práve preto, že zamestnávate spomínaných hendikepovaných ľudí. Zároveň budete vyrábať len to, čo si zákazníci objednajú, takže nebudete mať risk, že nepredáte. Je to win-win pre všetkých. Jediné, čo potrebujete je dielňa a správna propagácia.

Vytvorte knihu, e-book alebo aplikáciu, kde budú zosumarizované návyky úspešných ľudí. Bola by to v podstate motivačná príručka, ako žiť zdravo a úspešne. Nie všetky by však určite sedeli každému. No zo stoviek návykov by si ich určite pár osvojil každý. Pomohli by ste tak ľuďom, aby boli lepšími verziami samých seba a vďaka populárnym ľuďom by sa vaše dielo predávalo jednoduchšie.

#18 Alkoholický šach

Tento nápad je veľmi jednoduchý, stačí vám vyrábať pekné šachové figúrky, do ktorých bude možné naliať alkohol. V prípade, že hráč príde o šachovú figúrku, je nútený vypiť jej obsah. Nadšencov šachu je vďaka seriálu The Queen’s Gambit neustále viac a viac. Využite to a ponúknite im produkt, ktorému neodolajú. Ja ako milovník šachu a zábavy by som si takúto šachovnicu veľmi rád kúpil. Dôležité však je, aby boli figúrky pohľadné a ihneď zaujali potenciálnych zákazníkov.

#19 NON-STOP sauna

Existujú non-stop potraviny, lekárne, posilňovne a autoservisy, tak prečo nie aj wellness? Čudovali by ste sa, koľko nadšencov saunovania sa nachádza len vo vašom okolí a ani o tom neviete. Tento nápad je však pochopiteľne nutné otvoriť vo veľkom meste, kde sa dokáže uživiť. NON-STOP sauna je niečo nové a nepochybne to priláka pozornosť vašej cieľovej skupiny.

#20 Bezpečnostná agentúra (s dronmi)

S využitím dronov je možné zabezpečiť dohľad nad veľkými priestormi pomocou termálnych a HD kamier. Drony tiež dokážu zabrániť ohrozeniu zamestnancov pred akýmkoľvek napadnutím lupičmi alebo inými hrozbami. Tento nápad je možné začať s prekvapivo nízkym kapitálom.

Všetko, čo musíte urobiť je kúpiť dron, ktorý je tichý, má tepelné, zvukové a HD kamery. Následne musíte nájsť firmy, pre ktoré budete zabezpečovať bezpečnosť zo vzduchu.

v čom začať podnikať v roku 2021 - Bezpečnostná agentúra s dronmi

#21 Nano-nákupná taška

Vytvorte nákupnú tašku, ktorú bude možné zložiť do takej malej podoby, že si ju bude možné zavesiť na kľúče. Je potrebné zvoliť vhodný materiál a zaujímavý dizajn a tento produkt sa vám bude predávať sám. Len sa nad tým zamyslite, už nikdy by ste si nezabudli nákupnú tašku do supermarketu, takže by ste si nemuseli kupovať predražené umelé tašky na mieste. Šetrili by ste tak svoju peňaženku aj životné prostredie.

Už viete, v čom podnikať v roku 2021?

Toto bolo 21 podnikateľských nápadov, ktoré vám v roku 2021 môžu zarobiť pekný balík peňazí.

Ak vás niektorý z nich očaril a ste presvedčený/á, že už presne viete, v čom podnikať v roku 2021, pustite sa doň a začnite zarábať!

Ak však žiadny z týchto nápadov nie je blízky vášmu srdcu, nezúfajte. Máme pre vás stovky ďalších nápadov, z ktorých si zaručene vyberiete.

Pozrite si ďalšie nápady na podnikanie:

Alebo rovno získajte prístup k 1650+ nápadom na podnikanie ešte dnes:

Citát na záver

„Ak niečomu veríte, robte to naplno. Ak niečomu neveríte, nerobte to vôbec.“

Donald Trump

Nápady na podnikanie pre rok 2022 si môžete prečítať v našom novšom blogu:

Nápady na podnikanie pre rok 2023 si môžete prečítať v našom najnovšom blogu: